Szigorú megtorlás jöhet Ukrajnával szemben – nem is akárkitől
Kijev január 1-jén tette meg a lépést, hogy megszakítsa az Oroszország Ukrajna elleni háborújának finanszírozását segítő bevételeket.
Fico Kínába látogatott, ahol tárt karokkal várták.
Nyitókép: MTI/EPA/Hszinhua/Rao Amin
Az Euractiv arról ír, hogy Robert Fico miniszterelnök pekingi látogatásának célja egy új stratégiai partnerség elindítása volt: Kína és Szlovákia szorosabbra fűzné a kereskedelmi és befektetési kapcsolatokat, és az ukrajnai béke szükségességéről is szó esett.
Hszi Csin-ping kínai elnök kijelentette: „erős” kínai vállalatokat fog ösztönözni arra, hogy Szlovákiában fektessenek be,
és meghívta a szlovák cégeket, hogy fedezzék fel a kínai piacot. Fico alatt Szlovákia igyekezett szorosabb kétoldalú és gazdasági kapcsolatokat és szövetségeket kiépíteni az Európai Unión kívüli országokkal, köztük Kínával, a 27 tagállamon kívüli legnagyobb kereskedelmi partnerével, valamint Oroszországgal, írják.
Hszi azt mondta, hogy Kína erősíteni fogja az együttműködést Szlovákiával olyan területeken, mint
az új energia, a közlekedés és a logisztika, valamint az infrastruktúra kiépítése
– jelentette a Hszinhua hírügynökség.
A két fél megállapodott abban, hogy elmélyítik az együttműködést a zöld fejlesztési ágazatokban, és feltárják a zöld technológiában rejlő lehetőségeket – áll a közös nyilatkozatban.
Fico szerint
Szlovákia eddigi legnagyobb politikai és üzleti tisztségviselőkből álló delegációja látogatott el Kínába,
ami a kormány elkötelezettségét mutatja a Pekinggel való kapcsolatok iránt.